GRM152D70E224ME19D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.22UF 2.5V X7T 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM152D70E224ME19D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2.5V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)