UP050SL6R8K-KEC
Description
CAP CER 6.8PF 50V SL AXIAL
DataSheet
UP050SL6R8K-KEC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)