RDE5C1H7R0D0P1C03B
Description
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
RDE5C1H7R0D0P1C03B PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:7 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)