GRT32DC81H335ME01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 3.3UF 50V X6S 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRT32DC81H335ME01L PDF
Type Description
Series:GRT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)