1812AC103ZATME
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
DataSheet
1812AC103ZATME PDF
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)