DEF2CLH100JN3A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 6.3KV C0H RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DEF2CLH100JN3A PDF
Type Description
Series:DEF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:C0H
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)