ERB1885C2E2R4CDX1D
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
DataSheet
ERB1885C2E2R4CDX1D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.4 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)