1812CC273MAT3A\SB
Description
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1812
DataSheet
1812CC273MAT3A\SB PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.027 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)