UP050B221K-A-B
Description
CAP CER 220PF 50V AXIAL
DataSheet
UP050B221K-A-B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)