ECJ-0EF1A224Z
Description
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0402
DataSheet
ECJ-0EF1A224Z PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)