CDR34BX124AKUSAB
Description
CAP CER 0.12UF 50V BX 1812
DataSheet
CDR34BX124AKUSAB PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)