CDR04BP272BJWRAR
Description
CAP CER 2700PF 100V BP 1812
DataSheet
CDR04BP272BJWRAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)