ECJ-1VBFJ225K
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
DataSheet
ECJ-1VBFJ225K PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)