D390J20C0GF6UJ5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D390J20C0GF6UJ5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:39 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)