CS65-B2GA221KYNKA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 300/440VAC
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CS65-B2GA221KYNKA PDF
Type Description
Series:CS
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:300VAC/440VAC
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)