C0402JB1C681K020BC
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 16V JB 01005
DataSheet
C0402JB1C681K020BC PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)