MA101A390JAA-BULK
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 AXIAL
DataSheet
MA101A390JAA-BULK PDF
Type Description
Series:Ceralam® MA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)