C0805C220J1GAC
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805
DataSheet
C0805C220J1GAC PDF
Type Description
Series:C
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)