TMK063B7682MP-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMK063B7682MP-F PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.015" (0.39mm)