CDR02BX103BKWRAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V BX 1805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR02BX103BKWRAR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1805 (4512 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)