DEHR33D102KB3B
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
DataSheet
DEHR33D102KB3B PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)