GRM3196R2A150JZ01D
Description
CAP CER 15PF 100V R2H 1206
DataSheet
GRM3196R2A150JZ01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)