5AQ100JAAAI
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 500V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5AQ100JAAAI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)