GCM31MR71H474KA37K
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
DataSheet
GCM31MR71H474KA37K PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)