GCM1885C1H5R4DA16D
Description
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0603
DataSheet
GCM1885C1H5R4DA16D PDF
Type Description
Series:GCM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:5.4 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)