C322C153M1U5CA
Description
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL
DataSheet
C322C153M1U5CA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm Z5U
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)