GRM188F51E105ZA12D
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0603
DataSheet
GRM188F51E105ZA12D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)