1825CC473KAT9A
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1825
DataSheet
1825CC473KAT9A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)