SR152A330JAAAP2
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
SR152A330JAAAP2 PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)