D270J25C0GL6TJ5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D270J25C0GL6TJ5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)