ECK-THC221KB
Description
CAP CER 220PF 250VAC Y5P 2-SMD
DataSheet
ECK-THC221KB PDF
Type Description
Series:ECK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2-SMD
Size / Dimension:0.268" L x 0.177" W (6.80mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)