SQCAEM510FAJWE
Description
CAP CER 51PF 150V 0505
DataSheet
SQCAEM510FAJWE PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:51 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)