M30R334K1
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
M30R334K1 PDF
Type Description
Series:M30
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)