C1206C333G3GEC
Description
CAP CER 1206 33NF 25V C0G 2%
DataSheet
C1206C333G3GEC PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)