GCM0335C1E7R1DD03D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 7.1PF 25V NP0 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GCM0335C1E7R1DD03D PDF
Type Description
Series:GCM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:7.1 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)