CDR01BP470BKMRAC
Description
CAP CER 47PF 100V BP 0805
DataSheet
CDR01BP470BKMRAC PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)