CDR32BP102BFYSAC
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
DataSheet
CDR32BP102BFYSAC PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)