UP025B391K-A-BZ
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 390PF 50V B AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UP025B391K-A-BZ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:390 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.079" Dia x 0.091" L (2.00mm x 2.30mm)