RPE5C2A820J2M2Z03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RPE5C2A820J2M2Z03A PDF
Type Description
Series:RPE
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)