ECK-D3A822KBP
Description
CAP CER 8200PF 1KV Y5P RADIAL
DataSheet
ECK-D3A822KBP PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)