AQ137M620FA7ME
Description
CAP CER 62PF 500V 1111
DataSheet
AQ137M620FA7ME PDF
Type Description
Series:AQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:62 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)