CDR04BX473BKMSAB
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
DataSheet
CDR04BX473BKMSAB PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR04
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)