ECC-A3J330JGE
Description
CAP CER 33PF 6KV SL/GP RADIAL
DataSheet
ECC-A3J330JGE PDF
Type Description
Series:KGE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:SL/GP
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)