AQ137M2R4BA7WE
Description
CAP CER 2.4PF 500V 1111
DataSheet
AQ137M2R4BA7WE PDF
Type Description
Series:AQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.4 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)