C2012JB0J685M085AB
Description
CAP CER 6.8UF 6.3V JB 0805
DataSheet
C2012JB0J685M085AB PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)