C1005X6S1H683K050BB
Description
CAP CER 0.068UF 50V X6S 0402
DataSheet
C1005X6S1H683K050BB PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:Low ESL
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)