CDR32BP100BKURAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 100V BP 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR32BP100BKURAR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)