DEF1XLH330JN3A
Description
CAP CER 33PF 6.3KV SL RADIAL
DataSheet
DEF1XLH330JN3A PDF
Type Description
Series:DEF
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)