C0603JB1A223M030BC
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.022UF 10V JB 0201
DataSheet
C0603JB1A223M030BC PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)