UMK063CG4R9BT-F
Description
CAP CER 4.9PF 50V C0G/NP0 0201
DataSheet
UMK063CG4R9BT-F PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:4.9 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)